Saulės energija


Saulės energija yra pati svarbiausia iš visų atsinaujinančių energijos šaltinių. Ji yra švari, neturi išmetamųjų atliekų ir yra reikalinga beveik kiekvienam gamtoje vykstančiam procesui. Pastaruoju metu saulės energijai skiriama vis daugiau dėmesio ir žmonės ėmėsi pritaikyti ją savo reikmėms dėl didėjančios kuro krizės bei gamtos apsaugos problemų.

Saulės energiją galima klasifikuoti į dvi kategorijas, t.y.

  • šiluminę; 
  • šviesos;

Foto-galvaninės ląstelės (PV) konvertuoja šviesos energiją tiesiogiai į elektros srovę, naudodamos puslaidininkių foto-galvaninį efektą. PV paneliai gali suteikti švarios, atsinaujinančios energijos šaltinį, kuris gali papildyti ir sumažinti sunaudojamos elektros energijos kiekį. Tuose regionuose, kuriuose nėra elektros energijos, pavyzdžiui, toli esančiose teritorijose, PV paneliai gali patikimai aprūpinti elektros energija.

Saulės šiluminė energija gali būti naudojama daugelyje sričių, pavyzdžiui, karšto vandens šildymui, patalpų šildymui ir t.t.

Saulės energijos naudojimas ne tik mažina priklausomybę nuo iškasamo iš žemės kuro, naudojamo energijos gamybai, tačiau taip pat tiesiogiai mažina CO2 emisiją. Tyrimais įrodyta, kad CO2emisija prisideda prie globalinio atšilimo, sukurdama taip vadinamą „šiltnamio efektą“. Dėl šios rimtos gamtos apsaugos problemos pastebime tam tikrų klimato pokyčių, kurie kelia rimtų neramumų. Įprastas namų ūkis gali sumažinti CO2 emisiją iki 20%, sumontuojant namuose šiluminės saulės energijos kolektorių ir taip įdėti indėlį į Žemės ateitį.